solaris preloader
cross out

Atrakcje

Koniecznie musisz zobaczyć!
Hotel Seeblick - Pobierowo Hotel, ulokowany u zbiegu ul. Mickiewicza i Grunwaldzkiej, wzniesiony został około roku 1907. Według dostępnych źródeł, budowę hotelu zainspirował pewien nauczyciel zaciekawiony barwnymi opowieściami swoich uczniów dotyczącymi wakacji spędzonych w nieznanej mu dotąd miejscowości. Zaintrygowany, udał się do Pobierowa gdzie wynajął pokój u gospodarza Frohreicha, szybko przekonując się o ogromnym potencjale turystycznym tej miejscowości.
Zauroczony pięknem złocistych plaż, czystym morzem i spokojem nakłonił córkę gospodarza - Hulde Frohreich i jej brata do podjęcia nauki w prestiżowej szkole hotelarskiej w Szczecinie i wykorzystania możliwości tego czarownego letniska.
Drewniany statek - Pustkowo Statek stworzony został specjalnie na wystawę Expo 2000 W Hanowerze, jako część ekspozycji województwa zachodniopomorskiego. Wkrótce przekazany został gminie Rewal, która wykorzystywała go jako dekoracje lub scenę, m.in. w czasie przybycia w czerwcu 2009 r. do gminy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, na lokalnym Święcie Śledzia Bałtyckiego w Niechorzu czy też na Festiwalu Szantowym „Złoty Sekstans” w Pobierowie.
Statek na stałe został przeniesiony do Pustkowa i stanął pod krzyżem.
Zespół pałacowo-folwarczny - Trzęsacz Wzmianki o pałacu w Trzęsaczu pochodzą z początku XVII wieku i pojawiły się przy okazji pożaru który doszczętnie zniszczył budynek. Wkrótce von Flemmingowie na miejscu zgliszczy postawili nowy budynek. Pałac który obecnie możemy podziwiać pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku. Pałac okolony jest rozległym parkiem w którym znajdują się zabytkowe lipy drobnolistne. Na jego terenie wciąż dostrzec można pozostałości starego ogrodu oraz. zabudowania inwentarskie.
Platforma Widokowa - Trzęsacz Umożliwia ona turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy. Wcześniejsze tradycyjne, drewniane zejście zostało zdemontowane w celu umożliwienia przeprowadzenia prac zmierzających do zabezpieczenia ruin gotyckiego kościoła. Ze znajdującej się 20 m n.p.m. platformy można obserwować morze lub zejść na jego brzeg po ażurowych, stalowych stopniach. Projekt inwestycji przewiduje także miejsce na windę dla osób niepełnosprawnych.
Multimedialne muzeum „Na 15. południku” - Trzęsacz W maju 2014 nastąpiło otwarcie Muzeum w Trzęsaczu w zupełnie nowej odsłonie. We współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami, w odnowionych wnętrzach, przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesną, multimedialną ekspozycję, która zachwyci najbardziej wymagających gości.
Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, proponujemy niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Multimedialne bodźce idealnie współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką. Za pomocą nowoczesnych technologii opowiadamy historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także pokazujemy jak na przestrzeni wieków toczy się walka człowieka z żywiołem. Pomysłodawcą i założycielem muzeum był Władysław Jagiełło - wielki miłośnik Trzęsacza. Wymarzył on sobie miejsce, w którym historia regionu zostanie przedstawiona w sposób nowoczesny i przemawiający do odbiorców w każdym wieku. Na naszych oczach jego śmiała wizja staje się realnym i skończonym dziełem. W podziękowaniu za zasługi Muzeum do dzisiaj nosi jego imię. Multimedialne Muzeum na Klifie działa od 2000 r.
Kościół Neogotycki - Trzęsacz Budowę kościoła rozpoczęto 26 sierpnia 1874 roku, szybkie tempo robót spowodowało że już 23 grudnia 1880 roku kościół został poświęcony i oddany do użytku wiernych. Większość wyposażenia nowo wybudowanego kościoła pochodziła z zamkniętej świątyni na klifie, między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny autorstwa Charlesa Pattisona, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie.
Znacznie zniszczona podczas II wojny światowej świątynia oczekiwała gruntownego remontu. W 1998 roku została przekazana władzom kościelnym i rozpoczęto żmudny proces przywracania jej dawnej świetności przy udziale środków pochodzących z darowizny polskich sponsorów skupionych wokół zarządzającego kościołem Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Ruiny kościoła - Trzęsacz Kościół w Trzęsaczu potocznie zwany kościołem na klifie powstał w 1250 lub 1270 roku, na środku wsi 1800 m od brzegu morskiego. Początkowo drewniana później murowana świątynia była jedną z pierwszych budowli sakralnych w regionie. Tragiczny los kościoła, który nieuchronnie rok po roku wskutek niszczycielskiej siły Bałtyku, był coraz bliżej brzegu morskiego, stał się trwałym symbolem małości istoty ludzkiej wobec siły żywiołów.
W roku 1750 według zapisków miejscowych pastorów opiekujących się świątynią, znajdowała się ona zaledwie 58 metrów od morza.
Pierwsze, poważne osunięcie klifu nastąpiło na początku 1901 r. wówczas to runęła północna ściana budowli. Ostatnie osunięcie, które stało się sposobnością do podjęcia wysiłków zmierzających do uratowania zabytkowego kościoła, miejsce miało w roku 1994.
Park Przyjaciół Pustkowa Pustkowski park usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyckiego Krzyża Nadziei nad samym brzegiem morza. To miejsce cieszące się wśród turystów olbrzymią popularnością. Od maja 2013 r. nosi oficjalną nazwę „Park Przyjaciół Pustkowa” i poświęcony jest wszystkim tym, którzy ukochali sobie tę niewielką, spokojną nadmorską miejscowość. Nadanie takiej nazwy to ukłon sołtysa Pana Władysława Hagaja i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa w stronę turystów.
Wyjątkowość parku opiera się przede wszystkim na oryginalnym ułożeniu kostki, która przedstawia układ słoneczny. Poszczególne moduły są podświetlone, co wieczorami daje oszałamiający, iście bajkowy efekt. Estetyczna mała architektura oraz słyszalny z parku szum morza, powodują, że jest on miejscem wypoczynku wielu osób. W parku znajduje się również nowy plac zabaw tłumnie odwiedzany przez rodziny z małymi dziećmi.
Bałtycki Krzyż Nadziei - Pustkowo Pomysłodawcą wzniesienia w Pustkowie repliki krzyża z Giewontu, był nieżyjący już prezes Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich inż. Tadeusz Jędraszek. Krzyż powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka -„Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty - do krzyża na Giewoncie” łącząc wiernych najważniejszym znakiem chrześcijańskim, od Bałtyku po sam Giewont. Idea ta spotkała się z uznaniem członków Stowarzyszenia i już w 2001 r. podjęto działania zmierzające do realizacji tego projektu.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pustkowa i władz samorządowych, udało się zebrać potrzebne fundusze i tak 14 maja 2007 r. krzyż stanął na placu, 100 metrów od morza. Oficjalną nazwę nadał mu arcybiskup Andrzej Dzięga obecny metropolita szczecińsko-kamieński.
Oferty specjalne Przygotowane specjalnie dla Ciebie
więcej

Rezerwuj swój rodzinny pobyt w idealnym miejscu!

od 1610

powrót

Zarezerwuj teraz, z gwarancją ceny!

solaris preloader
Bezpieczny nocleg Covid free zone