Pobierowo

Hotel Seeblick

Hotel, ulokowany u zbiegu ul. Mickiewicza i Grunwaldzkiej, wzniesiony został około roku 1907. Według dostępnych źródeł, budowę hotelu zainspirował pewien nauczyciel zaciekawiony barwnymi opowieściami swoich uczniów dotyczącymi wakacji spędzonych w nieznanej mu dotąd miejscowości. Zaintrygowany, udał się do Pobierowa gdzie wynajął pokój u gospodarza Frohreicha, szybko przekonując się o ogromnym potencjale turystycznym tej miejscowości.

Zauroczony pięknem złocistych plaż, czystym morzem i spokojem nakłonił córkę gospodarza - Hulde Frohreich i jej brata do podjęcia nauki w prestiżowej szkole hotelarskiej w Szczecinie i wykorzystania możliwości tego czarownego letniska.

Pustkowo

Drewniany statek

Statek stworzony został specjalnie na wystawę Expo 2000 W Hanowerze, jako część ekspozycji województwa zachodniopomorskiego. Wkrótce przekazany został gminie Rewal, która wykorzystywała go jako dekoracje lub scenę, m.in. w czasie przybycia w czerwcu 2009 r. do gminy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, na lokalnym Święcie Śledzia Bałtyckiego w Niechorzu czy też na Festiwalu Szantowym „Złoty Sekstans” w Pobierowie.

Statek na stałe został przeniesiony do Pustkowa i stanął pod krzyżem.

Trzęsacz

Zespół pałacowo-folwarczny

Wzmianki o pałacu w Trzęsaczu pochodzą z początku XVII wieku i pojawiły się przy okazji pożaru który doszczętnie zniszczył budynek. Wkrótce von Flemmingowie na miejscu zgliszczy postawili nowy budynek. Pałac który obecnie możemy podziwiać pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku. Pałac okolony jest rozległym parkiem w którym znajdują się zabytkowe lipy drobnolistne. Na jego terenie wciąż dostrzec można pozostałości starego ogrodu oraz zabudowania inwentarskie.

Trzęsacz

Platforma Widokowa

Umożliwia ona turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy. Wcześniejsze tradycyjne, drewniane zejście zostało zdemontowane w celu umożliwienia przeprowadzenia prac zmierzających do zabezpieczenia ruin gotyckiego kościoła. Ze znajdującej się 20 m n.p.m. platformy można obserwować morze lub zejść na jego brzeg po ażurowych, stalowych stopniach. Projekt inwestycji przewiduje także miejsce na windę dla osób niepełnosprawnych.

Trzęsacz

Multimedialne muzeum „Na 15. południku”

Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, muzeum proponuje niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Multimedialne bodźce idealnie współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką. Za pomocą nowoczesnych technologii opowiadamy historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także pokazujemy jak na przestrzeni wieków toczy się walka człowieka z żywiołem.

Trzęsacz

Kościół Neogotycki

Budowę kościoła rozpoczęto 26 sierpnia 1874 roku, szybkie tempo robót spowodowało że już 23 grudnia 1880 roku kościół został poświęcony i oddany do użytku wiernych. Większość wyposażenia nowo wybudowanego kościoła pochodziła z zamkniętej świątyni na klifie, między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny autorstwa Charlesa Pattisona, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie.

Znacznie zniszczona podczas II wojny światowej świątynia oczekiwała gruntownego remontu. W 1998 roku została przekazana władzom kościelnym i rozpoczęto żmudny proces przywracania jej dawnej świetności przy udziale środków pochodzących z darowizny polskich sponsorów skupionych wokół zarządzającego kościołem Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Trzęsacz

Ruiny kościoła

Kościół w Trzęsaczu potocznie zwany kościołem na klifie powstał w 1250 lub 1270 roku, na środku wsi 1800 m od brzegu morskiego. Początkowo drewniana później murowana świątynia była jedną z pierwszych budowli sakralnych w regionie. Tragiczny los kościoła, który nieuchronnie rok po roku wskutek niszczycielskiej siły Bałtyku, był coraz bliżej brzegu morskiego, stał się trwałym symbolem małości istoty ludzkiej wobec siły żywiołów.
W roku 1750 według zapisków miejscowych pastorów opiekujących się świątynią, znajdowała się ona zaledwie 58 metrów od morza.
Pierwsze, poważne osunięcie klifu nastąpiło na początku 1901 r. wówczas to runęła północna ściana budowli. Ostatnie osunięcie, które stało się sposobnością do podjęcia wysiłków zmierzających do uratowania zabytkowego kościoła, miejsce miało w roku 1994.

Rewal

Park Wieloryba

To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy ? morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.

Pustkowo

Bałtycki Krzyż Nadziei

Pomysłodawcą wzniesienia w Pustkowie repliki krzyża z Giewontu, był nieżyjący już prezes Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich inż. Tadeusz Jędraszek. Krzyż powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka -„Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty - do krzyża na Giewoncie” łącząc wiernych najważniejszym znakiem chrześcijańskim, od Bałtyku po sam Giewont. Idea ta spotkała się z uznaniem członków Stowarzyszenia i już w 2001 r. podjęto działania zmierzające do realizacji tego projektu.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pustkowa i władz samorządowych, udało się zebrać potrzebne fundusze i tak 14 maja 2007 r. krzyż stanął na placu, 100 metrów od morza. Oficjalną nazwę nadał mu arcybiskup Andrzej Dzięga obecny metropolita szczecińsko-kamieński.

Poznaj nasze inne obiekty

Solaris Resort

Poznaj nasze inne obiekty

Solaris Resort

Solaris
Marzysz o niezakłóconym wypoczynku blisko morza? Chcesz zregenerować siły i zaczerpnąć pozytywnej energii? „Solaris” to fantastyczne miejsce, pełne atrakcji i uroku. Spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
Przejdź
Solaris Villa
Szukasz luksusowego miejsca na wakacje lub krótkie wczasy nad polskim morzem? „Solaris Villa” to miejsce wymarzone dla tych osób, które cenią sobie nowoczesność i wysoki standard wypoczynku.
Przejdź
VivaLaMer
Planujesz rodzinny wyjazd nad morze? Postaw na maksimum komfortu, gwarancję wypoczynku i wysoki poziom atrakcji dla dzieci.„VivaLaMer” oferuje wszystko, czego potrzebujesz.
Przejdź
© Ośrodek Flamingo
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel